مطالب خواندنی مفید

بیشتر بدانیم

گرد روی چیست؟ و چه کاربردهایی در صنعت دارد؟

گردروی چیست؟ و چه کاربردهایی در صنعت دارد؟

گردروی یکی از محصولاتی است که در صنعت کاربردهای فراوانی دارد. گرد روی محصولی است که اغلب با پودر روی اشتباه گرفته می شود و این دو محصول کاربردها و عملکرد متفاوتی دارند. دلیل تفاوت این دو محصول، تفاوت در اندازه ذرات و دانه بندی آنها است. ذرات گرد روی در اندازه کوچکتر و بطور میانگین از 2 تا 9 میکرون است و پودر روی بالاتر از 9 میکرون است.
کاربرد گرد روی در صنعت
گرد روی کاربردهای فراوانی دارد و بسیار مهم است که شناخت و استفاده درستی از آن داشته باشید. گرد روی در صنعت نقش مهمی ایفا می کند. تولیدکنندگان مختلف به منظور تولید مواد شیمیایی مختلف، از فسفید روی با سایر ترکیبات استفاده می کنند. بیشتر  کاربردهای گرد روی، مواردی است که از پودر روی نیز استفاده می شود.
به منظور جلوگیری از زنگ زدن سایر فلزات مانند آهن از روی استفاده می شود. یکی از روش های بسیارعالی برای محافظت از فلز درمقابل زنگ زدگی، استفاده از روش گالوانیزاسیون گرد روی است.
یکی از نقش های مهم روی در صنعت شیمیایی، برای تولید مواد شیمیایی مختلف است که تولید کنندگان از فسفید روی با ترکیبات مختلف دیگری استفاده می کنند.
سایر کاربردها
علاوه بر موارد فوق، می توان از پودر روی  بعنوان یک رسوب دهنده استفاده کرد. به منظور تصفیه سازی محلول های مختلف حاوی فلزاتی ازجمله کادمیوم، مس، نقره و طلا می توان از روی استفاده کرد.
به منظور رنگ آمیزی ساختارهایی مانند ابزارهای دریایی، روف و سکوها، گرد روی پوشش مناسبی است. به منظور نقاشی پل نیز بیشتر از رنگهای بر پایه روی استفاده می شود، زیرا این پوشش در آب حل نمی شود.
متخصصین با انجام فرایند گالوانیزه مکانیکی، یک لایه محافظ پوششی بر روی فولاد ایجاد می کنند. برای این کار، ابتدا فولاد را تمیز کرده و سپس آن را در ظرفی  که حاوی زینک داست است قرار می دهند.
رنگ روی دوام بسیار بالایی دارد و گالوانیزه سازی بسیاری از گیره ها و لنگرها به صورت مکانیکی انجام می شود. برای حفظ صافی سطح، فرایند گالوانیزاسیون در محافظت از روی انجام می شود. گرد روی میکرونیزه در تولید رنگهای زینک ریچ نیز استفاده می شود.
 

ZincDust

گرد روی در صنعت
Image

آدرس کارخانه

استان گلستان شهرک صنعتی گنبدکاووس - خیابان سرو 4

با ما تماس بگیرید

+98-17-33260636
+98-911-172-1276

پشتیبانی